Документ № 1 від 15.01.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

20.01.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

15.01.2020 м. Дружківка №1
 
Про стан ліфтового господарства та заходи щодо збереження та підвищення експлуатаційної надійності ліфтового парку у житловому фонді м. Дружківка

Заслухавши інформацію заступника начальника управління – начальника відділу комунального господарства Управління житлового та комунального господарства        Ковальова О.Ю. про стан ліфтового господарства та заходи щодо збереження та підвищення експлуатаційної надійності ліфтового парку у житловому фонді м. Дружківка виконавчий комітет відмічає, що за останні два роки відбулись значні зміни на краще в даному напрямку.

Управителем більшості багатоквартирних житлових будинків нашого міста, за результатами загальних зборів співвласників, було обрано комунальне підприємство «Комсервіс» Дружківської міської ради (далі - КП «Комсервіс»). У 2019 році, за допомогою системи електронних закупівель PROZORO, КП «Комсервіс» було укладено договір на надання послуг з аварійної служби та експлуатації ліфтового господарства з товариством з обмеженою відповідальністю «Донасстройінженірінг». Вартість обслуговування 1 ліфта складає 733,83 грн.

На початок поточного року 44 багатоквартирних житлових будинка міста обладнані 141 ліфтом, з них:

 • 109 працюючих;
 • 32 не працюючих.

Також слід зауважити, що необхідно провести модернізацію по 30 працюючим ліфтам, оскільки строк їх експлуатації добігає 25 років (на даний час  2 ліфта знаходяться в процесі модернізації, вартість робіт складає 483,98 тис. грн.).

Протягом 2018 року підрядною організацію ТОВ «Донасстройінженірінг» за кошти обласного бюджету здійснювалися заходи з капітального ремонту та модернізації  24 ліфтів у 14 житлових будинках на суму 12 млн грн., у 2019 - відновлено роботу ще 24 ліфтів на суму   11.9  млн грн.

КП «Комсервіс» у цей же період здійснено:

 • встановлення 19 вікон у машинних відділеннях на суму 31,0 тис. грн.;
 • проведення монтажу 20 металевих дверей у ліфтові приміщення на суму 100,46 тис.грн.;
 • ремонт 24 машинних відділень;
 • технічний огляд 43 пасажирських ліфтів на суму 88,9 тис.грн;
 • монтаж і пусконалагоджувальні роботи системи диспетчерського зв’язку «Обь» на 17 ліфтах на загальну суму 539 тис. грн.

Система «Обь»  має центральний диспетчерський пульт, оснащений комп’ютером з відповідним програмним забезпеченням, та термінал зв’язку.

Основні задачі об’єднаної диспетчерської системи ліфта:

 • збір інформації про технічний стан окремих частин ліфтового господарства об’єкта та їх передача на центральний пульт ;
 • сигналізація на пульті про проникнення до  машинного відділення сторонніх осіб;
 • забезпечення роботи екстреного голосового зв’язку “кабіна ліфта-диспетчер”;
 • сигналізація відкривання дверей шахти на поверсі при відсутності ліфтової кабіни;
 • сигналізація розриву ланцюга безпеки ліфта.

Диспетчерське обслуговування ліфтів  здійснюється КП «Комсервіс» самостійно без залучення підрядних організацій. Обслуговування здійснюється цілодобово за безперервним графіком.

Станом на 01.01.2020 обладнаний кабельним зв’язком з диспетчерським пунктом 61 ліфт, 17 - забезпечені зв'язком через мережу Інтернет, 63 - лишаються без диспетчерського зв’язку. Зв’язок із диспетчером організовано за допомогою телефону.

Також слід зауважити, що незважаючи на зусилля експлуатуючої організації, в місті ще присутні акти вандалізму з розграбування ліфтового парку. Внаслідок вандалізму у 2018-2019 роках було пошкоджено 6 ліфтів, для відновлення роботи яких були придбані  тормозні катушки вартістю 10,8 тис. грн.

Для відновлення працездатності усього ліфтового парку міста потрібна сума у розмірі 32 млн грн., а саме: 22 млн. грн. на відновлення 32 непрацюючих ліфтів та 10 млн. грн. на модернізацію 30 ліфтів строк експлуатації яких добігає 25 років.

Разом з цим, статтею 7 Закону України від 14.05.2015  № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено що співвласники багатоквартирного будинку зобов’язані забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку. Співвласниками багатоквартирного будинку - є власники квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.

Згідно із Положенням про систему технічного обслуговування та ремонту ліфтів в Україні, затвердженим наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 10 квітня 2000 р. № 73, власник ліфта повинен забезпечити його безпечну експлуатацію та технічне обслуговування. Система технічного обслуговування та ремонту ліфтів передбачає виконання за графіком робіт з метою забезпечення безперебійної, безпечної роботи ліфтів, а також запобігання передчасного спрацювання обладнання і підтримання їх належного технічного стану.

На підставі викладеного, керуючись ст. 30 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

 1. Інформацію заступника начальника управління – начальника відділу комунального господарства Управління житлового та комунального господарства Ковальова О.Ю. про стан ліфтового господарства та заходи щодо збереження та підвищення експлуатаційної надійності ліфтового парку у житловому фонді м. Дружківка прийняти до відома.
 2. Комунальному підприємству «Комсервіс» Дружківської міської ради (Бузова):
 • довести до відома співвласників багатоквартирних житлових будинків інформацію про стан ліфтового господарства та заходи щодо збереження та підвищення експлуатаційної надійності ліфтового парку у житловому фонді;
 • забезпечити збереження та експлуатаційну надійність ліфтового парку у житловому фонді м. Дружківка;
 • у разі виявлення фактів вандалізму вжити заходи щодо пошуку винних осіб та відновлення технічного стану ліфтів;
 • щомісячно надавати до Управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради  інформацію про стан ліфтового господарства.
 1. Управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко) аналізувати інформацію надану комунальним підприємством «Комсервіс», вживати заходів щодо відновлення ліфтового парку міста за рахунок різних джерел фінансування (обласний бюджет, грантові кошти, кошти інвесторів, тощо).
 2. Координацію робіт щодо виконання цього рішення покласти на Управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко).
 3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Полякова О.О.

 

 

Секретар міської ради                                                                             І.О.БУЧУК