ЗВІТ

про результати проведення консультації з громадськістю (громадського обговорення) щодо перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області

Консультації з громадськістю (громадського обговорення) проводились відповідно до законів України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій»,  постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичними особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Розпорядження начальника Дружківської міської військової адміністрація Краматорського району Донецької області від 19.03.2024 № 32 «Про проведення консультації з громадськістю (громадського обговорення) щодо перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області» з метою залучення представників громадськості до розгляду пропозицій щодо присвоєння юридичним особам імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій та врахування їх думки під час прийняття відповідного рішення.

Консультації з громадськістю (громадське обговорення) проходили протягом 30 днів, а саме з  22 березня 2024 року по 20 квітня 2024 року в три етапи:

  • 1 етап (22 березня по 31 березня 2024 р.) — мешканці Дружківської громади подавали пропозиції щодо нових назв для об’єктів топоніміки, які підлягають обов’язковому перейменуванню.
  • 2 етап (01 квітня по 10 квітня 2024 р.) — Робоча група за участі істориків та краєзнавців опрацювала пропозиції від представників громадськості та надала рекомендації щодо нових назв вулиць.
  • З етап (11 квітня по 20 квітня 2024 р.) — відбувалися консультації з громадськістю (громадське обговорення) щодо варіантів назв, які пропонується дати вулицям населених пунктів Дружківської міської територіальної громади з урахуванням пропозицій від представників громадськості та рекомендацій Робочої групи.
  1. Організатор громадського обговорення: виконавчий комітет Дружківської міської ради.
  2. Об’єкти права власності, яким пропонувалося змінити назву (перейменувати):
  1. Форма проведення консультації з громадськістю (громадського обговорення): електронна консультація з громадськістю.
  1. Пропозиції від представників громадськості щодо нових назв для об’єктів топоніміки, які виносились на консультації з громадськістю (громадського обговорення) щодо їх перейменування приймались з 22 березня по 31 березня 2024 р. на адресу будівлі виконавчого комітету Дружківської міської ради, або на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Ця електронна адреса також використовувалась для консультацій з питань, винесених на консультації з громадськістю (громадського обговорення)

Нові назви для вулиць запропоновували представники громадськості Дружківської громади під час першого етапу консультації з громадськістю (громадського обговорення), яке тривало 22 березня по 31 березня 2024 р. За час проведення 1 етапу консультації з громадськістю (громадського обговорення) представниками громадськості Дружківської громади внесено 56 пропозицій нових назв.

Робоча група з найменування (перейменування) об'єктів топоніміки  та опрацювання меморіальних об'єктів на території Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області (далі Робоча група), до складу якої входять зокрема історики та краєзнавці, опрацювала подані пропозиції за критеріями логічності та обґрунтованості відносно історичного середовища 10.04.2024 сформувала рекомендації для голосування з урахуванням Додатка 3 до Розпорядження начальника Дружківської міської військової адміністрація Краматорського району Донецької області від 19.03.2024 № 32 «Про проведення консультації з громадськістю (громадського обговорення) щодо перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області»:

Рекомендації Робочої групи щодо нових назв вулиць, провулка, водосховища, зупинного пункту, залізничної станції

Анкетне опитування для 3 етапу консультації з громадськістю (громадського обговорення) тривало з 11 квітня по 20 квітня 2024 року.  Анкету опитування, для визначення щодо нових назв вулиць, провулку, водосховищу, зупинному пункту, залізничній станції, представники громадськості Дружківської громади, заповняли за посиланням https://forms.gle/o1cMzKa1dWJC95CT6

За результатами 3 етапу консультації з громадськістю (громадського обговорення): 11 квітня по 20 квітня 2024 року — Анкету опитування за посиланням https://forms.gle/o1cMzKa1dWJC95CT6 представники громадськості Дружківської громади заповнили 107 раз. За результатами опрацювання 107 анкет, більшість учасників громадських обговорень підтримали пропозиції, які були рекомендовані Робочою групою

Результати 3 етапу консультації з громадськістю (громадського обговорення): 11 квітня по 20 квітня 2024 року

За результатами проведеного З етапу консультації з громадськістю (громадське обговорення) 11 квітня по 20 квітня 2024 року щодо перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області та опрацювання Робочою групою 24.04.2024 було рекомендовано перейменувати об’єкти топоніміки населених пунктів Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області згідно з переліком

При голосуванні на підтвердження (так/ні) - затверджені усі пропозиції перейменувань, оскільки вони були підтримані більшістю учасників громадських обговорень:

  1. Відповідальним за проведення громадського обговорення був відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради.
  1. Контактний номер телефону який використовувався для консультацій з питань, винесених на консультації з громадськістю (громадського обговорення) +380664986515.
  1. Результати громадського обговорення оприлюднюються впродовж 14 днів після його завершення на офіційному сайті Дружківської міської військової адміністрації

Робоча група з найменування (перейменування) об'єктів топоніміки  та опрацювання меморіальних об'єктів на території Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області